Go to top

Kontakt os for leveringstid: 86210800 eller salg@hounisen.com

Log ind eller Bliv kunde for at se priser og købe på Hounisen.com

Log ind

Vial N 9 i standard 1,5 ml mål, med 0,2 ml konisk indsats....

Læs mere

Specifikationer

Beskrivelse :
N 9 vial til skruelåg, bred åbning, Macherey-Nagel
Volumen :
0,2 ml, konisk indsats
Åbning :
Bred
Ø x H :
11,6 x 32 mm
Farve :
Klar
Materiale :
Glas, hydrolytisk klasse I
Låg :
Tilkøb N 9 skruelåg

Beskrivelse

Denne vial er i klart glas med graduering og skrivefelt. Indsats til 0,2 ml mens vial ellers er standardmål med flad bund og bred åbning, til autosamplers.

 

Skruelåg bestilles separat, vi har flere muligheder fx. PP skruelåg med hul i toppen og tætsluttende septa af silikone/teflon: Hvid (1830.0958), blå (1830.0959).

 

Vial fra Macherey-Nagel som udbyder et stort sortiment af vials, låg og tilbehør, der opfylder alle krav til kromatografi og kompatibilitet til autosamplere (blandt andre PerkinElmer (HPLC), Shimadzu, Waters)Læs mere om vials og Macherey-Nagel  her eller se deres fyldestgørende katalog med blandet andet kompatibilitetstabeller til autosamplers her.

 

Leder du efter andre vials og låg end vist her på siden, så kontakt os på salg@hounisen.com eller 86 21 08 00.

Læs mere
 

Dansk support (kl. 08-16)

Dag-til-dag levering

Hurtig genbestilling

Faguddannet personale